meillä on nyt munia myytäväksi asti pitkästä aikaa

Kysymys siis kuuluu, mitä olette te viime aikoina pyytäneet tällaisen pienen kanalan ruokamunista?
Katsoin, että suuremmassa maatiaiskanalassa oli netissä myynnissä 6 kpl / 2,50 €, mutta siellä oli aika iso tuotanto ja paljon kanoja. Olemme jonkun kennon myyneet 6klp/3 €, josta tuli kaverilta valitusta, että kallista on. Mutta onko teistä? Onhan kulut nykyään aika suuret.